Rys Historyczny

Firma Eurocomplex Trucks Sp. z o.o. powstała w roku 1997 w Krakowie. Od samego początku działa w sieci Renault Trucks jako oficjalny autoryzowany dystrybutor samochodów nowych i używanych. W kwietniu 1998 roku został otwarty serwis samochodów ciężarowych. Początkowo swoją działalność prowadziliśmy dzierżawiąc biura i powierzchnie serwisową w Krakowie przy ul. Myśliwskiej oraz w Rzeszowie przy ul. Przemysłowej. Rosnące zaufanie do naszej firmy oraz marki Renault Trucks jak również stały wzrost sprzedaży, zaowocowało podjęciem decyzji o budowie nowej siedziby z  lokalizacją sprzyjającą tak transportowi dalekobieżnemu jak i lokalnemu.

W grudniu 1999r została zakupiona działka usytuowana bezpośrednio przy obwodnicy Krakowa, będącej fragmentem autostrady A4 w miejscowości Piekary gm. Liszki. Pierwsze prace budowlane zostały podjęte w połowie 2002r.

W styczniu 2003 firma przeniosła swą działalność do nowego obiektu w  podkrakowskich Piekarach zrealizowanego według europejskich standardów Renault Trucks. Obiekt ten powstał na działce o powierzchni 1,19ha. Jest to profesjonalny serwis z 6-ścioma stanowiskami przejazdowymi, Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów, myjnią, magazynem/sklepem części zamiennych, powierzchniami biurowymi oraz z placem manewrowo-parkingowym.

Funkcjonuje tu dział sprzedaży samochodów nowych, a także filia Centrum Pojazdów Używanych oferująca ciągniki i podwozia o udokumentowanym pochodzeniu i przebiegu, serwisowane w sieci dealerskiej.

W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi posprzedażnej Zarząd Spółki podjął decyzję o dalszym rozwoju i tak w 2011r na zakupionej działce w Olchowej k. Rzeszowa rozpoczęto prace budowlane nad nową stacją serwisowo-biurową. Ten punkt serwisowy zlokalizowany przy drodze krajowej nr 94 zapewnił szybką i bezproblemową obsługę pojazdów dla Klientów głównie z woj. podkarpackiego.
Obiekt powstał na działce o powierzchni 1,18ha. Jest to profesjonalny serwis z 4-ma stanowiskami przejazdowymi, myjnią, magazynem/sklepem części zamiennych, powierzchniami biurowymi oraz z placem manewrowo-parkingowym. Funkcjonuje tu również dział sprzedaży samochodów nowych, a także filia Centrum Pojazdów Używanych.


O wysokiej jakości naszych usług świadczą uzyskane wyróżnienia,
tytuły, gratulacje oraz nagrody:

Gazele Biznesu 2005

Gazele Biznesu 2008

Gazele Biznesu X-edycja 2009

Certyfikat Wiarygodności Biznesowej 2010

Club De L’excellence 2002, 2004, 2005, 2006

Excellence Club 2010

Excellence Club 2011

'Pracodawca organizator pracy bezpiecznej' w XVIII edycji organizowanej przez PiP

Tytuł 'Hall of Fame' 2011

Tytuł 'Hall of Fame' 2012

Dealer of the Year 2014

Dealer of the Year 2018Gazele Biznesu 2018
'Nasza Firma nastawiona jest na kompleksowe zaspokajanie potrzeb Klientów, dla których transport jest działalnością podstawową, jak również dla tych, gdzie transport jest tylko fragmentem działalności.'